Türkay Yapı | 05320619132 | Altınolukta Mantolama

Ali Çetin Kaya Mah Abdi İpekçi Cd No 44/a Ayvalik, Balıkesir
Cep Onaylı
Premium!
Mesaj Gönder
Türkay Yapı | 05320619132 | Altınolukta Mantolama
Mehmet Türkay
Ali Çetin Kaya Mah Abdi İpekçi Cd No 44/a
Ayvalik , Balıkesir

Navigasyonla Buraya Git
İş Alanları

inşaat

mantolama

Türkay Yapı | 05320619132 | Altınolukta Mantolama

Türkay Yapı | 05320619132 | Altınolukta Mantolama Hakkında

Türkay Yapı | 05320619132 | Altınolukta Mantolama

 

TÜRKAY YAPI.İNŞAAT &MANTOLAMA SAN.TİC.  LTD.ŞTİ 
2007 Yılında, mantolama, anahtar teslim iç dekorasyon, ısı yalıtımı başta olmak üzere çatı, iç ve dış cephe boya, Bahçe Düzenleme alanlarında faaliyetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı  yenilikçi çözümler ve sektöre getirdiği güçlü altyapı sistemleriyle  TÜRKAY YAPI. İNŞAAT &MANTOLAMA SAN.TİC.LTD.ŞTİ  üst üste sağladığı büyüme oranlarıyla 2017 yılı itibariyle ısı yalıtımı sektörünün lider uygulayıcı firmaları arasında girmiştir.

Yaşadığı değişim ve dönüşüm sürecinde hizmet verdiği müşterilerinin en değerli varlıklarının evleri olduğunun bilinciyle, ısı yalıtımı alanında yaptığı birincil görevin, müşterilerinin zor hayat şartlarında en önemli korunakları olan evlerini  TÜRKAY YAPI. İNŞAAT &MANTOLAMA SAN.TİC.LTD.ŞTİ  güvencesiyle öncekinden daha korunaklı bir hale getirmek olduğuna inanmaktadır.

                          TÜRKAY YAPI  İNŞAAT BOYA &MANTOLAMA SAN.TİC.LTD.ŞTİ  / MEHMET TÜRKAY.

 

 

ürkay yapı Dış cephe mantolama

Yeni Şubemiz / Balıkesir ,Ayvalıkta Hizmet vermeye Başlamıştır.
150 Evler Mh.İzzet aygüner cad.5 blok No 11/A öncü sitesi Ayvalık Balıkesir
İrtibat Telefonlarımız:0266 324 71 71 / 0532 061 91 32
 
 Isı yalıtımı, sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Sürekli artan enerji faturaları ısınma için ayrılan bütçeleri de arttırmaktadır. Tüketilen toplam enerjinin 1/3 kadar oranının konutlar için sarf edildiği düşünüldüğünde ısı yalıtımı artık bir ihtiyaç durumuna gelmiş bulunmaktadır. Enerji tasarrufunun yanında ısı yalıtımı, konutların ömrünü uzatmak, değerini arttırmak, arzu edilen konfor şartlarını sağlamak, sağlıklı bir yaşam sürmek, çevre kirliliğini azaltmak ve sağlıklı bir çevre oluşturmak için hayata geçirilmesi gereken bir uygulamadır.

 

Mantolama yapılan binalarda, yazın sıcağından, kışın soğuğundan %50 ye varan tasarruf sağlanır. Mantolama yapılan binada, sağlıklı, nefes alan ve bina fiziğine uygun bir dış cephe görünümü oluşur.

 

 

 

ısı yalıtım turkay yapı.

Yeni Şubemiz / Balıkesir ,Ayvalıkta Hizmet vermeye Başlamıştır.
150 Evler Mh.İzzet aygüner cad.5 blok No 11/A öncü sitesi Ayvalık Balıkesir
İrtibat Telefonlarımız:0266 324 71 71 / 0532 061 91 32

İÇ CEPHE ISI YALITIM & İÇ CEPHE ISI YALITIMI NASIL YAPILIR.
İç cephe ısı yalıtım nasıl yapılır ?İç cephe ısı yalıtım nasıl yapılır ?
sorusuna dış cephe ısı yalıtımı ile birebir aynı şekilde
uygulandığı cevabı veriliyor . Ancak iç cephe ısı yalıtımı dış cephe 
ısı yalıtımı kadar verim sağlamıyor.

İç cephe ısı yalıtımı nasıl yapılır?: Çok katlı binalarda bina yönetimi tarafından dış cephe mantolama uygulaması kararı alınamadığı durumlarda daire sahipleri tarafından uygulanabilen bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

İç cephe ısı yalıtımının uygulama şekli dış cephe mantolama yöntemi ile bazı farklılıkları olsa da aynıdır. Dış cephe mantolamada iç cephe mantolamaya göre daha kalın yalıtım malzemesi kullanılabilirken, iç cephede bu oran sadece 2-3 cm civarında oluyor.

Uygulama sonucu duvarlar dekoratif şekilde boyanabiliyor, hatta isteğe bağlı olarak alçıpan uygulaması bile yapılabiliyor. Bu uygulama yapılarak az da olsa ısı yalıtımı sağlanabiliyor. İç cephe ısı yalıtım sistemlerinin katkısı az olduğu bir gerçek, aynı zamanda bazı olumsuz yönleri de bulunuyor. İç cephe yalıtım sistemlerinin olumsuz yönlerine gelecek olursak;

– Uygulama zamanla ısı köpükleri oluşturur bu da tam ısı yalıtımı sağlamamasına sebep olur.

– Dış duvarlar da yalıtım olmadığı için dış cephe de oluşan çatlaklar sonucu yapı malzemelerinin ıslanmasına sebep olabilir. Bu durum zamanla iç cephede küf, mantar, boya dökülmesi gibi hasarlara neden olabilir.

– Isıtma sistemleri kapatıldığı anda oda sıcaklığı hızla düşmeye başlar. İç cephe mantolama yöntemi yaz aylarında yalıtım sağlayamaz.

Dış cephe mantolama sistemi binayı bir manto gibi sardığı için yüksek oranda ısı yalıtımı sağlıyor. Oysa iç cephe mantolama sadece duvarlara uygulana bildiği için etkin bir yalıtım sağlayamaz ve ısı kabarcıkları oluşmasına neden olur.

Bir olumsuz özelliği de rutubet ve nemi tam olarak engelleyememesi. Dış cephe mantolama kesin olarak rutubeti engelleyebilir ama iç cephe mantolama sadece duvarlardaki rutubeti alabilir tavan ve döşemelerde rutubeti engelleyemediği gibi artmasına da sebep olabilir.


 

Türkay Yapı Catı İşleri

Yeni Şubemiz / Balıkesir ,Ayvalıkta Hizmet vermeye Başlamıştır.
150 Evler Mh.İzzet aygüner cad.5 blok No 11/A öncü sitesi Ayvalık Balıkesir
İrtibat Telefonlarımız:0266 324 71 71 / 0532 061 91 32

TÜRKAY YAPI ( ÇATI İŞLERİ )
Firmamızdan Çatı Fiyatları Hakkında bilgi alabilir Çatı Fiyatları için ücretsiz keşif yaptırabilirsiniz. Çatı fiyatları ve çatı yapımı maliyetl : Çatı Fiyatları hesaplamaları Çatı yapılmadan önce Çatı yapımının ekonomik açıdan maliyet analizi yapılmalıdır.
       

Turkay Yapı İç cephe Boyama

Yeni Şubemiz / Balıkesir ,Ayvalıkta Hizmet vermeye Başlamıştır.
150 Evler Mh.İzzet aygüner cad.5 blok No 11/A öncü sitesi Ayvalık Balıkesir
İrtibat Telefonlarımız:0266 324 71 71 / 0532 061 91 32

TÜRKAY YAPI | Isı Yalıtım & Dış Cephe Mantolama

İç ve dış cephe boya, badana işleriniz tecrübeli ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Boya ve renk seçiminden iş bitimine kadar geçen sürede en ince detayına kadar işi takip ediyor ve eksik kalan işleri tamamlıyoruz. Başlıca uyguladığımız boya markaları: Marshall, Betek(filli), Dyo, Polisan, Ishakol, Çbs olmaktadır.

                

Başlıca Uyguladığımız boya çeşitleri: Yağlı boya, Saten boya, Plastik boya, Su bazlı yarı sentetik boyalar, Akrilik boya, İpek-mat boyalar, Silikonlu boyalar, Silinebilir iç cephe boyası, Su geçirmez boyalar, Su sızdırmaz dış cephe boyası, Küf tutmayan iç cephe boyaları


İç Cephe Boya Uygulama Hizmeti / TÜRKAY YAPI | Isı Yalıtım & Dış Cephe Mantolama

  
İç cephede boyama yapmadan önce yüzeyin hazırlanması boyanın uzun ömürlü ve sağlıklı olması için çok önemlidir. İç cephe boyalarında boyama yapacağınız yüzeyin temiz, kuru ve sağlam olması büyük önem taşır ve boyamanın başarısını artırır. Böylelikle kullanacağınız iç cephe boyası daha uzun süre dayanacak, yüzeydeki kusurlar görünmeyecektir.

Eğer binanızda rutubet ile ilgili bir sorun varsa bunu da boyadan önce çözmeniz gerekmektedir. Duvar türlerine göre de yüzey hazırlığını farklı gerçekleştirmeniz gerekir. Ahşap yüzey, yeni duvar, boyalı duvar, metal yüzey vb. Genel temizlik kuralları olarak da boyanacak yüzeyi öncelikle deterjanlı suyla, sonra da temiz su ile temizlerseniz boya üzerine kirler geçmemiş olur. 
İç cepheler de en çok tercih edilen boyalardan birisi su bazlı boyalardır. İnsan sağlığına zararlı olmamasından dolayı ayrıca kokusuz olması, çabuk kuruması, silinebilir olması, teneffüs etme özelliği, kolay uygulanmasından dolayı iç mekânlarda oldukça popülerdir. Su bazlı boyaların mat, yarı mat ve parlak olanları mevcuttur.
Tiner ile inceltilerek kullanılan solvent bazlı boyalar da iç cephelerde kullanılır. Ancak kullanımdan sonra koku verdiği için uygulandığı mekân birkaç gün havalandırılır. Kuruması su bazlı boyalarla karşılaştırıldığında daha uzun sürer. Bu yüzden daha çok ahşap kapı ve pencere boyarken tercih edilirler.

Türkay yapı Dış cephe Boyama

Yeni Şubemiz / Balıkesir ,Ayvalıkta Hizmet vermeye Başlamıştır.
150 Evler Mh.İzzet aygüner cad.5 blok No 11/A öncü sitesi Ayvalık Balıkesir
İrtibat Telefonlarımız:0266 324 71 71 / 0532 061 91 32


Dış Cephe Boya / Isı Yalıtım & Dış Cephe Mantolama

Konutların iç mekanları için boya tercihinin önemi kadar bina dış cephe boya seçimi de hem estetik, hem de dayanıklılık açısından önemlidir. Dış cephe boyası seçiminde öncelikle dikkat edilmesi gereken husus uygulama yapılacak binanın içinde bulunduğu iklim koşulları ve uygulama yapılacak yüzeyin özellikleridir. Aşırı yağış alan iklim koşullarında nem ve suya dayanıklı boyalar tercih edilmelidir. Bu tür iklimler için tavsiye edilen boya çeşidi silikonlu dış cephe boyalarıdır. Az yağış ve yoğun güneş ışığı alan bölgelerde nem dayanıklılığından önce güneş ışınımlarına dayanıklı ve açık renkli boyalar tercih edilmelidir. Düzgün ince sıva yapılmamış yüzeylerde de düz boyalar yerine grenli boyaların seçilmesi alt yüzey hatalarını kapatılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Bina dış cephe boya uygulamalarının performansını, kullanılacak malzemenin dayanıklılığı kadar işçilik kalitesi de etkilemektedir, hatalı uygulamaların faydasından çok zarar getireceği unutulmamalıdır. 

BOYA NEDİR /             TÜRKAY YAPI.LTD.ŞTİ  / MEHMET TÜRKAY.

Boya dört ana maddeden oluşur. Bunlar pigmentler, bağlayıcılar, kimyasal katkılar ve çözücüler dir. 
 
Pigmentler : Toz halindeki katı taneciklerdir. Boyaya, örtücülük, renk, dayanıklılık ve parlaklık özelliklerini verirler.
 
Bağlayıcılar : Pigmentleri bir arada tutar ve boya filmini meydana getirirler. Boyaya, yapışma, sertlik, sağlamlık, dış etkenlere karşı dayanıklılık özelliklerini verirler. 
 
Kimyasal Katkılar : Boyanın özelliklerini iyileştirmek için kullanılır. Örneğin; küfe dayanıklılık ve akışkanlık gibi. 
 
Çözücüler : Uçucudur ve boya uygulanırken, boyanın özelliklerini değiştirmeden inceltici görevi görürler. 
  

Dış cephe boyama ile binalarınız  iklim şartlarına karşı dayanıklık  gösterir. Ayrıca çeşitli dış cephe boya renkleri ile binanız estetik yönden zengin bir hava kazanır.

Dış Cephelerin Boyaya Hazırlanışı: Dış cephenin konumuna göre gerekli olan iskele kurulduktan sonra cephe yüzeylerindeki sıva bozuklukları tespit edilip yüzey tamiri yapılır.

Ayrıca bina cephelerinden geçen drenaj boruları pas ve sızıntıya karşı kontrol edilmelidir.Cephe yüzeyleri komple tozdan, kirden ve kabaran boyalardan arındırılmalıdır.

Bu işlemlerin ardından tüm yüzeyler astarlanmalıdır.Son olarak  çok  çeşitli renk yelpazesinden seçtiğiniz renkler ile binanızın dış cephesini boya badana yaparak

binanızın çehresini değiştirebiliriz..                           TÜRKAY YAPI.LTD.ŞTİ  / MEHMET TÜRKAY.

Turkay Yapı Bahçe Düzenlemesi

Bahçe Düzenleme 
Yazın en çok yapmaktan hoşlandığımız şeylerden birincisi yüzmek ikincisine de sallanmak diyebiliriz. Güneş veya yağmur fark etmeksizin esneyebileceğimiz, oturduğumuzda bizi derin bir konfora ulaştırabilecek salıncaklar seçmeliyiz ve hava şartlarından da etkilenmemesi için de üstünü kapatmalıyız. Hemen önümüzde yudumlayacağımız soğuk veya sıcak içeceklerin bulunduğu sade bir ayaklı masa ve salıncakta bulunan çayır ve çimenlerden ilham alınarak tasarlanmış yastıklar bulunuyor.
 

Akdeniz tarzı bir bahçemiz olsun diyorsanız terasta bir üzüm yetiştirmeli ve bununla önce gölge yapmalısınız. Sonrasında hasırdan yapılmış koltuk ve orta sehpayı minderlerle komplike ederek Güneşten korunabilirsiniz.Ailenizle eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, tüm fertlerin bir araya gelebileceği bir ortam oluşturun. Akşam güzel bir aydınlatma için abajur, sağlam ve kaliteli bir şey istiyorsanız hasır mobilyalar, farklılık istiyorsanız da ilginç motifte baskılar içeren yastıkları kullanabilirsiniz. Burada diğer ortamlardan farklı olarak yerdeki geometrik desenli kilim kullanılmış.Çok büyük değil de daha sınırlı bir bahçeye sahip evler için popüler bir tarz olan geleneksel bitişik veranda yapabilirsiniz. Evin boş bir kenarını en iyi şekilde kullanmak için ahşap mobilyalar ve renkli yastıklarla döşenmiş bir yere ihtiyacınız var.

Yeni Şubemiz / Balıkesir ,Ayvalıkta Hizmet vermeye Başlamıştır.
150 Evler Mh.İzzet aygüner cad.5 blok No 11/A öncü sitesi Ayvalık Balıkesir
İrtibat Telefonlarımız:0266 324 71 71 / 0532 061 91 32

15-20-25-36 AYA VARAN VADELERLE PEŞİN FİATINA

Yeni Şubemiz / Balıkesir ,Ayvalıkta Hizmet vermeye Başlamıştır.
150 Evler Mh.İzzet aygüner cad.5 blok No 11/A öncü sitesi Ayvalık Balıkesir
İrtibat Telefonlarımız:0266 324 71 71 / 0532 061 91 32

15-20-25-36 AYA VARAN VADELERLE PEŞİN FİATINA

.

.

W

W

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09:00 - 18:00
Cumartesi 09:30 - 17:00
Pazar KAPALIYIZ-
ETİKETLER
ÜYELİK TARİHİ
Firma 270 gündür üyemiz.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?Copyright 2020 Her Hakkı Saklıdır - firmalarsitesi.net